Istutus-, taimikonhoito- ja raivauspalvelujen hankinta 15.4.2021 alkaviin sopimuksiin
Metsähallitus Metsätalous Oy · Etelä-Karjala, Etelä-Pohjanmaa +15
Perustiedot
- Hankkija
- Metsähallitus Metsätalous Oy, Y-tunnus 2752751-5
- Toteutuspaikka
- Pirkanmaa (FI19B), Kanta-Häme (FI1C2), Päijät-Häme (FI1C6), Varsinais-Suomi (FI1C1), Etelä-Karjala (FI1C5), Kymenlaakso (FI1C7), +11 muuta
- Hankintalaji
- Palvelu
- Menettely
- EU-hankinta
- Ilmoituksen tyyppi
- Jälki-ilmoitus
- Sopimusten kokonaisarvo
- 6 170 055 € (alv 0 %)
- Erät
- 51 erää
- Pääasiallinen CPV
- 77200000 Metsänhoitopalvelut
- Julkaistu
- 8.7.2021
Hankinnan tulos
| Erä | Voittaja | Sopimusarvo | Tarjouksia | Päätös |
|---|---|---|---|---|
| Erä 1 | MR Metsähoito Oy, Y-tunnus 3194700-2 | 16 900 € | 10 | |
| Erä 2 | Metsäpiste OY, Y-tunnus 3197503-8 | 54 000 € | 14 | |
| Erä 3 | Galleta Group OÜ, Y-tunnus 3120924-5 | 135 200 € | 10 | |
| Erä 4 | Galleta Group OÜ, Y-tunnus 3120924-5 | 60 840 € | 14 | |
| Erä 5 | R H Group Ou, Y-tunnus 2501248-9 | 131 120 € | 10 | |
| Erä 6 | MR Metsähoito Oy, Y-tunnus 3194700-2 | 91 000 € | 9 | |
| Erä 7 | MR Metsähoito Oy, Y-tunnus 3194700-2 | 60 480 € | 10 | |
| Erä 8 | MR Metsähoito Oy, Y-tunnus 3194700-2 | 94 080 € | 9 | |
| Erä 9 | MR Metsähoito Oy, Y-tunnus 3194700-2 | 70 560 € | 9 | |
| Erä 10 | MR Metsähoito Oy, Y-tunnus 3194700-2 | 80 640 € | 11 | |
| Erä 11 | Galleta Group OÜ, Y-tunnus 3120924-5 | 135 200 € | 14 | |
| Erä 12 | Galleta Group OÜ, Y-tunnus 3120924-5 | 87 880 € | 11 | |
| Erä 13 | Galleta Group OÜ, Y-tunnus 3120924-5 | 60 840 € | 11 | |
| Erä 14 | R H Group Ou, Y-tunnus 2501248-9 | 80 000 € | 7 | |
| Erä 15 | Galleta Group OÜ, Y-tunnus 3120924-5 | 119 400 € | 4 | |
| Erä 16 | MR Metsähoito Oy, Y-tunnus 3194700-2 | 142 400 € | 11 | |
| Erä 17 | MR Metsähoito Oy, Y-tunnus 3194700-2 | 35 600 € | 11 | |
| Erä 18 | Kondoja Metsäpalvelu Oy, Y-tunnus 2393780-8 | 144 000 € | 10 | |
| Erä 19 | MR Metsähoito Oy, Y-tunnus 3194700-2 | 81 900 € | 10 | |
| Erä 20 | MR Metsähoito Oy, Y-tunnus 3194700-2 | 81 900 € | 10 | |
| Erä 21 | Metsänhoito Töyrylä, Y-tunnus 2141203-9 | 37 050 € | 4 | |
| Erä 22 | KSN Metsä Oy, Y-tunnus 2744506-9 | 29 500 € | 5 | |
| Erä 23 | KSN Metsä Oy, Y-tunnus 2744506-9 | 20 100 € | 2 | |
| Erä 24 | KSN Metsä Oy, Y-tunnus 2744506-9 | 40 200 € | 1 | |
| Erä 25 | ESTFIN Metsäpalvelu Oy, Y-tunnus 2864142-4 | 192 870 € | 8 | |
| Erä 26 | R H Group Ou, Y-tunnus 2501248-9 | 205 600 € | 8 | |
| Erä 27 | ESTFIN Metsäpalvelu Oy, Y-tunnus 2864142-4 | 128 325 € | 13 | |
| Erä 28 | R H Group Ou, Y-tunnus 2501248-9 | 178 000 € | 10 | |
| Erä 29 | Week End OÜ, Y-tunnus 2198638-2 | 155 340 € | 10 | |
| Erä 30 | Week End OÜ, Y-tunnus 2198638-2 | 229 320 € | 12 | |
| Erä 31 | Week End OÜ, Y-tunnus 2198638-2 | 208 440 € | 11 | |
| Erä 32 | Rapotti Oy, Y-tunnus 2616091-8 | 122 640 € | 11 | |
| Erä 33 | Week End OÜ, Y-tunnus 2198638-2 | 194 680 € | 12 | |
| Erä 34 | Torf Oy, Y-tunnus 2506628-4 | 231 000 € | 11 | |
| Erä 35 | Kondoja Metsäpalvelu Oy, Y-tunnus 2393780-8 | 210 600 € | 7 | |
| Erä 36 | ESTFIN Metsäpalvelu Oy, Y-tunnus 2864142-4 | 574 400 € | 11 | |
| Erä 37 | Ei voittajaa | – | ei ilmoitettu | |
| Erä 38 | Ei voittajaa | – | ei ilmoitettu | |
| Erä 39 | ESTFIN Metsäpalvelu Oy, Y-tunnus 2864142-4 | 213 000 € | 10 | |
| Erä 40 | Metsäpohjola Oy, Y-tunnus 2891364-5 | 81 000 € | 12 | |
| Erä 41 | Mty Holsti, Y-tunnus 2460391-4 | 144 000 € | 11 | |
| Erä 42 | Metsäpohjola Oy, Y-tunnus 2891364-5 | 168 750 € | 11 | |
| Erä 43 | ATM Yhtymä Oy | 301 500 € | 15 | |
| Erä 44 | Metsäpohjola Oy, Y-tunnus 2891364-5 | 131 450 € | 14 | |
| Erä 45 | ATM Yhtymä Oy | 52 450 € | 15 | |
| Erä 46 | ATM Yhtymä Oy | 223 900 € | 15 | |
| Erä 47 | R H Group Ou, Y-tunnus 2501248-9 | 22 100 € | 16 | |
| Erä 48 | off-piste adventures oy suomu, Y-tunnus 2219078-1 | 36 000 € | 12 | |
| Erä 49 | Lapin Metsäpalvelut Oy, Y-tunnus 2749401-2 | 85 700 € | 12 | |
| Erä 50 | Tmi Petteri Pulska, Y-tunnus 1247170-7 | 111 000 € | 16 | |
| Erä 51 | Galleta Group OÜ, Y-tunnus 3120924-5 | 77 200 € | 11 |
Voittajista näytetään nimi ja Y-tunnus. ”Ei ilmoitettu” tarkoittaa, ettei ilmoituksessa ole tätä tietoa erälle tai sopimukselle.
Ilmoituksen teksti
Alkuperäinen teksti Hilmasta, muuttamattomanaMetsähallitus Metsätalous Oy pyysi tarjouksia istutuksen, taimikonhoidon ja raivauksen hankintaeristä. Sopimukset alkavat 15.4.2021. Sopimusten kesto ja sisältö vaihtelevat hankintaerittäin (osa-alueittain). Erät ovat Etelä-Suomen, Pohjanmaa- Kainuun ja Lapin metsänhoitoalueilla. Pääsääntöinen työalue on ilmoitettu hankintaerittäin. Työ on toteutettava palvelukuvausten mukaisesti. Hankintaerien määrät ovat vuosityömääriä. Istutus on miestyötä. Taimikonhoidon ja raivauksen voi toteuttaa miestyönä tai konetyönä tai niiden yhdistelmänä.
Erien kuvaukset
Erä 1
ks. hankinnan kuvaus
Erä 2
ks. hankinnan kuvaus
Erä 3
ks. hankinnan kuvaus
Erä 4
ks. hankinnan kuvaus
Erä 5
ks. hankinnan kuvaus
Erä 6
ks. hankinnan kuvaus
Erä 7
ks hankinnan kuvaus
Erä 8
ks hankinnan kuvaus
Erä 9
ks hankinnan kuvaus
Erä 10
ks hankinnan kuvaus
Erä 11
ks. hankinnan kuvaus
Erä 12
ks hankinnan kuvaus
Erä 13
ks hankinnan kuvaus
Erä 14
ks hankinnan kuvaus
Erä 15
ks hankinnan kuvaus
Erä 16
ks hankinnan kuvaus
Erä 17
ks hankinnan kuvaus
Erä 18
ks hankinnan kuvaus
Erä 19
ks hankinnan kuvaus
Erä 20
ks hankinnan kuvaus
Erä 21
ks hankinnan kuvaus
Erä 22
ks hankinnan kuvaus
Erä 23
ks hankinnan kuvaus
Erä 24
ks hankinnan kuvaus
Erä 25
ks hankinnan kuvaus
Erä 26
ks hankinnan kuvaus
Erä 27
Sopimuksen määrätavoitetta voidaan sopimuskaudella kasvattaa sopijapuolten yhteisellä kirjallisella sopimuksella korkeintaan 30 % tarjouspyynnön mukaisesta työmäärätavoitteesta.
Erä 28
ks hankinnan kuvaus
Erä 29
ks hankinnan kuvaus
Erä 30
ks hankinnan kuvaus
Erä 31
ks hankinnan kuvaus
Erä 32
ks hankinnan kuvaus
Erä 33
ks hankinnan kuvaus
Erä 34
ks hankinnan kuvaus
Erä 35
ks hankinnan kuvaus
Erä 36
ks hankinnan kuvaus
Erä 37
ks hankinnan kuvaus
Erä 38
ks hankinnan kuvaus
Erä 39
ks hankinnan kuvaus
Erä 40
ks hankinnan kuvaus
Erä 41
ks hankinnan kuvaus
Erä 42
ks hankinnan kuvaus
Erä 43
ks hankinnan kuvaus
Erä 44
ks hankinnan kuvaus
Erä 45
ks hankinnan kuvaus
Erä 46
ks hankinnan kuvaus
Erä 47
ks hankinnan kuvaus
Erä 48
ks hankinnan kuvaus
Erä 49
ks hankinnan kuvaus
Erä 50
ks hankinnan kuvaus
Erä 51
ks hankinnan kuvaus
Erät
| Erä | Nimi | Ammattiala | Arvioitu arvo | CPV |
|---|---|---|---|---|
| 1 | – | – | – | 77200000 |
| 2 | – | – | – | 77200000 |
| 3 | – | – | – | 77200000 |
| 4 | – | – | – | 77200000 |
| 5 | – | – | – | 77200000 |
| 6 | – | – | – | 77200000 |
| 7 | – | – | – | 77200000 |
| 8 | – | – | – | 77200000 |
| 9 | – | – | – | 77200000 |
| 10 | – | – | – | 77200000 |
| 11 | – | – | – | 77200000 |
| 12 | – | – | – | 77200000 |
| 13 | – | – | – | 77200000 |
| 14 | – | – | – | 77200000 |
| 15 | – | – | – | 77200000 |
| 16 | – | – | – | 77200000 |
| 17 | – | – | – | 77200000 |
| 18 | – | – | – | 77200000 |
| 19 | – | – | – | 77200000 |
| 20 | – | – | – | 77200000 |
| 21 | – | – | – | 77200000 |
| 22 | – | – | – | 77200000 |
| 23 | – | – | – | 77200000 |
| 24 | – | – | – | 77200000 |
| 25 | – | – | – | 77200000 |
| 26 | – | – | – | 77200000 |
| 27 | – | – | – | 77200000 |
| 28 | – | – | – | 77200000 |
| 29 | – | – | – | 77200000 |
| 30 | – | – | – | 77200000 |
| 31 | – | – | – | 77200000 |
| 32 | – | – | – | 77200000 |
| 33 | – | – | – | 77200000 |
| 34 | – | – | – | 77200000 |
| 35 | – | – | – | 77200000 |
| 36 | – | – | – | 77200000 |
| 37 | – | – | – | 77200000 |
| 38 | – | – | – | 77200000 |
| 39 | – | – | – | 77200000 |
| 40 | – | – | – | 77200000 |
| 41 | – | – | – | 77200000 |
| 42 | – | – | – | 77200000 |
| 43 | – | – | – | 77200000 |
| 44 | – | – | – | 77200000 |
| 45 | – | – | – | 77200000 |
| 46 | – | – | – | 77200000 |
| 47 | – | – | – | 77200000 |
| 48 | – | – | – | 77200000 |
| 49 | – | – | – | 77200000 |
| 50 | – | – | – | 77200000 |
| 51 | – | – | – | 77200000 |
Hankinnan vaiheet
-
Tieto tulevasta hankinnasta.
-
Tarjouspyyntö julkaistiin, määräaika 18.3.2021 klo 16.00.
-
Jälki-ilmoitustämä ilmoitus
Voittajat: MR Metsähoito Oy, Metsäpiste OY, Galleta Group OÜ ja 14 muuta.